Македонија Топ вести Урбани вести

КОНСТАНТИН ГЕОРГИЕВСКИ-АЈДЕ МИТРЕ МИЛОШЕВСКИ ЈАВНО ПРОЗИНЕСИСЕ ДАЛИ ИМАШ ДИВОГРАДБА ВО ОХРИД?!

По катастрофалниот пораз во првиот изборен круг во Охрид, фабриката за лаги и измами сместена во Белата Палата во Скопје е пуштена на најјако, изјави на прес конференција кандидатот за градоначалник на СДСМ Константин Георгиески.

-Ништо ново, ништо неочекувано. Нова е само “марионетата„ која треба да отстатира улога на кандидат за градоначалник. Тоа е добро позната стратегијата на врхушката. Лаги, дисквалификации, жолч, пизма.Не издржаа и го испоганија и најголемиот Христијански празник! Па на ден Велигден новата марионета зборува за ѓаволи. Ѓаволите ќе си дојделе по своето. Ама барем за ова е во право, ѓаволите си дојдоа по своето. Си дојдоа и во 2017 и пред 10 дена и ги протераа од Охрид профитерите од режимот на ВМРО ДПМНЕ. – рече Георгиески.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Канал 5: На повидок нов дипломатски скандал, ја „заглави“ државата, а оди амбасадорка во Ватикан ?

saso user

Албанска лидерска битка во „шестката“, Гаши осамен во „двојката“

saso user

Антикорупциска ќе истражува како се доделувала државната награда „Св. Климент Охридски“

saso user