Сцена

„Игра на престолите“ критикувана поради темните сцени

Првата половина од долгоочекуваната „битка за Винтерфел“ во серијата „Игра на престолите“ не мина добро.

Гледачите изразија критики поради „многу темната кинематографија“ во оваа епизода.

– Каква неверојатна епизода!, напиша на Твитер еден вљубеник во серијата, објавувајќи црна слика без ништо на неа.

– Вистинската „игра на престоли“ е мачењето да се види што се случува на мојот мрачен екран, напиша друга обожавателка.

Ова се само дел од саркастичните коментари на гледачите кои не можеа да ги разликуваат своите ТВ херои од „белите шетачи“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Милијардерката која цел живот била со мажи, се ожени со трансродната Јутјуб ѕвезда ФОТО

saso user

Вилата на Џенифер Анистон и Бред Пит се продава за неверојатни 56 милиони долари

saso user

ФОТО: Бела и Џиџи Хадид мерачат и се ладат на Миконос

saso user