Број на текстови објавени денес: 45
Здравје

Сокот од зелка го уништува ракот, го јакне имунитетот и го штити срцето

Зелката е многу добар извор на нетопиви влакна и бета каротен. Одличен извор е на различни нутритивни соединенија, вклучувајќи ги витамините К, Е, Ц, Б1, Б6, железо, сулфур, магнезиум, јод и калциум.

Истражувањата покажале дека со секојдневна консумација на сок од зелка можете да го подобрите своето здравје и да го намалите ризикот од појава на низа болести.

На што сѐ дејствува сокот од зелка прочитајте на порталот „Арт кујна“.

Фото: Pixabey

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Мешавина од зачини која штити од појава на рак!

saso user

Бучавата нѐ толчи нон-стоп, ниеден закон не може да ја замолчи

saso user

Ги чува коските, го јакне мозокот, го превенира ракот, па дури и подмладува

saso user