Број на текстови објавени денес: 0
Досие Македонија Топ вести

„Лидер“дознава: Митре Милошевски во прошетка со стариот мафијаш од Тработевиште Атанаско Михаилов, ќе ја освоеле Општината??

Она кога „Лидер“ дознава !,в‘чера кандидатот за градоначалник за општина Охрид од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Митре Милошевски, имал целодневна расходка со старата гарда на ВМРО ДПМНЕ.

Имено, Милошевски бил во друштво со поранешниот партиски шеф, оној манипулаторот и ново печен вмровски тајкун Атанаско Михаилов и Славе Тем Хем!??

Кога ќе се спојат заедно Атанаско Таско МИхаилов, тајкунот од Тработевиште, кој во изминатите 12 години владеење со Охрид направи р‘шум, оној кој за вработувања наплатуваше по 10.000 евра, местеше притвори, пресуди итн, повеќе од јасна е и дружбата на Митре Милошевски, многу нешта имаат заедничко. Паднаа од поодамна маските на на чесноста??!!

Зошто Митре Милошевски и ако го прозвав пред три дена, Јавно не ја обзнани неговата Имотна состојба ??!

Што сокрива Митре Милошевски од граѓаните на Охрид ??, она дека со лекарска плата се стекнал со недвижен имот вреден над 1.000.000 Евра, а и колку поседува по банкарски сметки и сефови??

Нека излезе и јавно нека ја обзнани имотната состојба, но и да објасни како од лекарска плата се стекнува толкаво богаство?? Нешто е премногу труло, од киријаш до лекарски тајкун, кој во најава сака да постане и Градски главен Тајкун, секако во друштво со Атанаско Таско Михаилов, и друга удбашка тајфа?! Не поминува…

Сашо Денесовски-Лично

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Јанакиески и Димовски не беа спроведени на судењето, „Топлик“ одложен за септември

saso user

ЕУ и СЕ: Поддршката ја приближи земјата кон европските стандарди во правдата, антидискриминацијата и борбата против корупцијата

saso user

Дигитални решенија за пристапност на лицата со попреченост

saso user