Број на текстови објавени денес: 0
Досие Македонија Топ вести Урбани вести

Митре Милошевски вршел сериозни нарушувања на изборниот процес, ЈОРМ да покрене истарага по ДОПРЕН ГЛАС.

Кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО ДПМНЕ за Охрид Митре Милошевски и покрај неговта заложба за фер кампања, ја користи за онаа валкана наречена  подземна кампања. Покрај тоа што за неговото устоличување , спротивно на Закон за Јавно обвинителска служба се ангажирал и Основен Јавен Обвинител,како и дел од вработените стручни соработници во ОЈО Охрид ,кој заедно ,а и поединачно спродивно на закон за дравни и јавни службеници во работно врме вршеле партиска агитација во корист на кандидатот на ВМРО ДПМНЕ Митре Милошевски.

-Во делот на тоа како не вршел кандидатот на ВМРО ДПМНЕ Митре Милошевски притисоци пред денот на гласањето ,а и на самиот дел на гласањето во првиот круг,Милошевски не само што вршел притисок , туку и телефонски ,милслејќи дека користи телефонски број со сокриен број , истиот се јавувал по граѓани на Охрид ,да ги потсети да гласале за него , додедека близок член на неговото семејство , агитирал на самото избирачко место,но и ги потсејќал и вршел притисок да гласаат за неговиот Митре!!

Ова се само дел од она што го поседувам како сознанија ,за што и како граѓанин ќе поднесам Кривични пријави портив Митре Милошевски ,Јавниот Обвинител партиски агитатор, стручните соработници , од кој еден е перманентно во алхохолизирана состојба,за попречување на Изборен процес и уцена на грашаните и нивното слободно право на избор,кое со Устав им е загарантирано право.

Сашо ДЕнесовски-Лично

П.С. Обвинитеслтвото не смее да пиде ничији партиски привезок , тука , нема компромис.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Милошевски со Гога на Јога барале господ да им ги прости гревовите!

saso user

Законот за обвинителство може да се донесе во август ама ако сакаат партиите

saso user

Почнува 35. интернационална ликовна колонија „Дебрца 2019“

saso user