Спорт

Јувентус ги бара Иско и Крос

Јувентус очекува во текот на летниот трансфер прозорец да ги донесе во своите редови Тони Крос и Иско од Реал Мадрид, објави „Калчо меркато“.

Торинскиот клуб ја разгледува можноста за потпишување договори со двајцата  играчи.

Претходно стана познато дека тренерот на Реал, Зинедин Зидан е заинтересиран за Иско, но нема да го премислува ако играчот сака да ја промени средината. За Крос веќе е извесно дека може да си бара нов клуб.

Јувентус викендот ја завери осмата шампионска титула во низа во Италија, но не успеа во амбицијата да ја освои Лигата на шампионите, бидејќи во четврфиналето е елиминиран од Ајакс.

ФОТО: EPA / JAVIER LIZON

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Премиер лигата создаде тим за борба против расизмот

saso user

Во Битола утре празник на ракометот – Еурофарм против Работник-Веспрем

saso user

Бразил ја освои Копа Америка

saso user