Број на текстови објавени денес: 120
Досие Македонија Топ вести

ЗОШТО МИТРЕ МИЛОШЕВСКИ ЈА КРИЕ СВОЈАТА ИМОТНА СОСТОЈБА КО ЗМИЈА НОЅЕ?!!!

Митре Милошевски , кандидатот за градоначалник од коалицијата предводена од ВМРО ДПМНЕ ,никако јавно да ја обзнани својата имотна состојба?! Граѓаните на Охрид , од кој кандидатот на ВМРО ДПМНЕ Митре Милошевски го бара својот глас , имаат право да ја знаат неговата имотна состојба ,лична негова и на неговото потесно семејство.

Доколку Митре Милошевски јавно ја обзнани својата имотна состојба ,која е многу, многу голема ,секако ако има храброст и ронка чесност во него , должен е да на граѓаните на Охрид им каже што све поседува, но и како тоа тешки милини евра ,накалапил со лекарска плата?!

Ајде Митре Милошевски одважи се , излези јавно со точен анкетен лист што све поседува твојата фамилија , граѓаните имаат право ,а и твоја обврска е да знаат од каде си накалапил со „чесност“ толкаво богаство?!Сигурно не од наследство од Битуше?!!!

Сашо Денесовски-Лично

П.С.Докторе не се секирај , одважисе сам објавија , јас ќе ја објавам севкупната листа што поседуваш, доколку ти сам не се одважиш пред граѓаните,тогаш тие нека одлучат.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Дваесет и осум години независност во очекување за прием во НАТО и ЕУ

saso user

Генералниот секретар Кирацовски со честитка за 24 мај: Просветната и благородна дејност на Кирил и Методиј нека биде наш патоказ

saso user

Извадок од дневни настани на МВР за ден17.07.2019 година

saso user