Број на текстови објавени денес: 64
Спорт

Шарапова не е бремена, во Мадрид не игра поради повреда на рамото

Руската тенисерка Марија Шарапова, одговарајќи на прашања од фановите на Инстаграм, ги отфрлии шпекулациите дека е бремена.

– Дали сум бремена? Не, – напиша Шарапова.

Неодамна, поранешниот прв рекет на светот се повлече од турнирот во Штутгарт. Таа ќе го пропушти и турнирот во Мадрид од 4 до 11 мај, по што се појавија шпекулации дека е бремена.

Според Шарапова, причина за отсуството е недоволно време да закрепне од повреда на рамото.

За потсетување, 32-годишната Шарапова се состанува со британскиот милионер Александар Гилкс, основач на аукциската куќа „Падел 8“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

И тоа се случува: Судија прекина натпревар за да оди во тоалет ВИДЕО

saso user

Вардар се спаси од двегодишна суспензија од Европа

saso user

Реал Мадрид и „Адидас“ ќе потпишаат рекорден договор од 1 милијарда евра

saso user