Број на текстови објавени денес: 70
Балкан Топ вести

ХИТ НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ-„ПРОДАДЕ СЕ БОРА“.

На социјалните мрежи постана хит пемата „ Продаде се Бора“(Бора Џорџевиќ).Автор на песмата незванично е слободниот уметник Зоран Светозаревиќ.

Она што најповеќе го отсликува Бора Џорџевиќ,е во делот ?„ се продаде на власта ,поради привилегии или, цело време бил лажен бунтовник и проект на тајните служби,дека потекнува од позната партизанска фамилија и дека неговиот татко бил Титов Официр,а додека Бора сега глуми лажен Четник привезок на Александар Вучиќ.

Во прилог автентичниот текст од песмата :

PRODADE SE BORA…

Prodade se Bora
da l’ za pare il’ što mora?
Nikakva mu nije fora.

Posrao se Bora na svoj život ceo,
i na pesme svoje,
jer je tako hteo.

Uvuk’o se u bulju i stao pred rulju.
Slušala ga masa što nesvesno glasa.

Ta svetina ne zna ni rime ni reči
gledaju majmuna što se na njih beči.

Prihvatio poziv po vođinoj želji
stao je na binu da im se krevelji.

Od legende Bore, osta samo krpa,
ko ponudi više može da je trpa.

Izlapeli muzikant, provaljeni folirant,
politički diletant, bedni cirkuzant.

Ne verujte reči ni pesmi ni stihu
negativno to vam utiče na psihu.

Ne verujte glumcu jer on zna da laže
takav mu je pos’o, šta god da vam kaže.

Pogledajte dela i ono što rade
ubiše vam život i to malo nade.

Verujte u sebe i u svoje znanje
sve drugo je laž i čisto je sranje…

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Потпретседателот Весел Мемеди денеска го напушта Собранието

saso user

(ФАКСИМИЛИ)ДОСИЕ „МЕЧКА“- ДО КОГА ЈОВЕСКИ ЌЕ ЈА ЗАШТИТУВАШ „МЕЧКАТА“ БРАНКО АРНАУДОВ ?!

saso user

Петнаесет години од загинувањето на претседателот Борис Трајковски

saso user