Број на текстови објавени денес: 120
Спорт Сцена

Роналдо со Георгина во Дубровник во апартман од 7.000 евра на ноќ, таков третман немала ни Меркел ФОТО

Фудбалерот Кристијано Роналдо заедно со неговата девојка Георгина Родригез слета на аеродромот „Ќилипи“ во Дубровник , а потоа се смести во вила во која ноќевање чини 7 000 евра. Таму славниот фудбалер ги поминува велигденските празнични денови.

Во истата вила, наречена ,,Шехерезада” , престојувале и познати актери како што се Џејми Фокс, Елизабет Тејлор, Ричард Бартон и Софија Лорен.

Георгина на Инстаграм веќе се пофалила со фотиографии од апартманот.

Третманот каков што оваа двојка го добила во Дубровник не го добиле ниту најголемите државници во свето.

И додека не така одамна најмоќната жена во светот Ангела Меркел пропешачила од Плоче до Кнежев двор, а пред неа исто така и американскиот потпретседател Дик Чејни, како меѓу многубројните моќници на светот и британскиот принц Чарлс, Роналдо и неговата девојка Георгина во црно комбе со затемнети стакла ги донеле до самата врата на ресторанот во градските ѕидини. Освен на Роналдо, во поновата добровничка историја таков третман му бил пружен единствено на папата Иван Павле Втори, пишува „Дубровачки вјесник“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Мадона: Телефоните го уништија односот со моите деца

saso user

Поради Јелена никогаш не се премажив: Животната приказна на Дивна Карлеуша остава без здив!

saso user

Соопштени имињата на каратистите кои ќе настапат на Европските Универзитетски игри во боречки спортови

saso user