Број на текстови објавени денес: 3
Спорт

ПСЖ покажа интерес за Бернардо Силва

Напаѓачот на Манчестер сити, Бернардо Силва, се најде во сферата на интересите на ПСЖ, објави шпанското издание на „Дон Балон“.

Се претпоставува дека раководството на клубот сака да им сигнализира на Килијан Мбапе и Нејмар дека тимот ќе ја зглеми конкуренцијата по уште еден неуспех во Лигата на шампионите.

Португалецот во случај на трансфер би можел да добие значително зголемување на платата.

Оваа сезона, 24-годишниот Бернардо Силва играше на 46 натпревари за Манчестер сити и постигна 12 гола со 12 асистенции. Неговиот договор важи до летото 2025 година.

ФОТО: EPA / RODRIGO ANTUNES

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Софија Гоџа го освои спустот во Кран-Монтана

saso user

Спортистите од Океанија ќе учествуваат на Азиските игри во 2022 година

saso user

Јокиќ во последната секунда ја донесе победата на Денвер, Дончиќ разочаран ВИДЕО

saso user