Број на текстови објавени денес: 7
Свет

Луѓе во паника, нова експлозија на Шри Ланка (ВИДЕО)

Нова експлозија одекна пред црквата Свети Антун во главниот град на Шри Ланка, Коломбо.

Новинарот на „Гардијан“, кој известува од самото место, објави снимка на која се гледа како луѓето панично бегаат. Тој тврди дека станува збор за помала експлозија.

Би-Би-Си објави дека до експлозијата дошло кога безбедносните сили се обидувале да ја деактивираат пронајдената експлозивна направа.

Embedded video

michael safi

@safimichael

Small explosion outside St Anthony’s church right now. People fleeing the scene

96 people are talking about this
Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Уапсен вториот човек на опозицијата во Венецуела

saso user

Лут дека добил отказ убил петмина и ранил шест полицајци

ohrid_user

Лондон: Вооружен напаѓач се заканува дека ќе убива луѓе

saso user