Број на текстови објавени денес: 1
Здравје

Кој не ги сака овие мали црвени?

Според народната медицина ротквицата е намирница која придонесува за одбрана од различни токсини и го поттикнува излачувањето на жолч. Еве кои уште здравствени предности ги имаат ротквиците и како да ги одберете најквалитетните и правилно да ги чувате.

Кои се тие позитивни влијанија кои ротквиците ги имаат на здравјето прочитајте на порталот „Арт кујна“.

Фото:Pixabey

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Семоќните витамини од групата Б: Дали знаете во кои производи ги има најмногу?

saso user

Вашата крвна група влијае на брзината на слабеење

saso user

Околу 20.000 жени не отишле на ПАП тест иако биле поканети

saso user