Број на текстови објавени денес: 82
Македонија Топ вести

Косовец криумчарел 58 мигранти, заработи кривична пријава

Регионалниот центар за гранични работи – Југ поднесе кривична пријава против лицето К.Р.(34) од Косово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење мигранти“, соопштуваат од МВР.

Од страна на судија на претходна постапка му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

На 20 април 2019 година на автопатот Гевгелија – Скопје, после клучката „Смоквица“, во возилото што го управувал пријавениот, полициски службеници пронашле 58 мигранти.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Во Скопје вакцинирани 12.468 деца, има уште 4.000 без МРП вакцина

saso user

Заев појаснува што думал со градоначалникот: Со Беџети зборував за шпекулациите дека некој го штити Јово Вангеловски во Судскиот совет

saso user

Петнаесетгодишно девојче е извлечено со хеликоптер од Селечка Планина

saso user