Број на текстови објавени денес: 1
Спорт

Зидан: Погба е разновиден фудбалер

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан го посакува во својот тим играчот од средниот ред на Манчестер jунајтед, Пол Погбa.

Како што објави Марка, Манчестер е подготвен да го продаде 26-годишниот Французин за 130 милиони евра.

– Навистина ми се допаѓа Погба. Тој е разновиден играч, знае како да нападне и како да се брани – изјави Зидан.

На фудбалскиот пазар, Погба се проценува на 90 милиони евра. Тој има важечки договор си Јунајтед до 30 јуни 2021 година.

Во тековната сезона, Погба настапи на 43 натпревари за Манчестер јунајтед, постигна 16 гола и забележа 11 асистенции.

ФОТО: EPA / FERNANDO ALVARADO

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Четворица повредени при пукотници на прославата на шампионската титула на Торонто

saso user

Хаос во Амстердам, приведени 120 навивачи на Јувентус ВИДЕО

saso user

Емери: По црвениот картон, изгубивме контрола на натпреварот

saso user