Број на текстови објавени денес: 74
Балкан

Загина млада алпинистка на планината Велебит во Хрватска

Млада алпинистка загина на планината Велебит во Хрватска.

Врз девојката, која била од Загреб, паднала голема карпа.

Таа се качувала на Велебит со уште едно женско лице, кога одеднаш карпата се откинала и несреќната девојка загинала на лице место.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Мицотакис со сочувство до семејствата на жртвите во невремето

saso user

Вучиќ: Германија очекува воздржаност од Србија

saso user

Албанската Влада одлучи: Државјанство и пасош за сите Албанци по род

saso user