Број на текстови објавени денес: 2
Балкан

Загина млада алпинистка на планината Велебит во Хрватска

Млада алпинистка загина на планината Велебит во Хрватска.

Врз девојката, која била од Загреб, паднала голема карпа.

Таа се качувала на Велебит со уште едно женско лице, кога одеднаш карпата се откинала и несреќната девојка загинала на лице место.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Мета бара голема ангажираност со цел и други земји да не го следат примерот на Холандија за визите

saso user

Солариумот во Србија забранет за помлади од 18, лица кои боледувале од тумор или кои пијат лекови

saso user

Најавен протест во Берлин поради средбата Тачи – Вучиќ

saso user