Број на текстови објавени денес: 2
Сцена

Една од најубавите манекенки на светот призна дека сакала да се самоубие

Британката Кара Делевињ, која денес е една од најпознатите манекенки, проговори за своето мрачно минато. Кара призна дека како помала сакала да си го одземе животот.

Кара раскажала дека во детството била склона на самоубиство и дека неколкупати си ја удирала главата од дрво за да се ослободи од негативните чувства.

– Никогаш не сум ги пресекла вените, но толку се гребев што крвавев – рекла Кара за „Вог“.

– Во еден момент тоа ми падна напамет и имав начин да го направам тоа. Тогаш си реков себеси дека морам да одлучам дали се сакам повеќе себе од идејата за смрт. Тогаш почна да свири песната од мој другар кој почина од голема доза хероин. Тоа беше предупредување од него. Толку бев бесна на себе – додала таа.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Тамара со Proud во финале на Евросонг ВИДЕО ГАЛЕРИЈА

saso user

Па што ако ги силувал, не ги убил! Барбара Стрејсенд ја брани педофилијата на Мајкл Џексон!

saso user

Северина никогаш не била послаба, во црниот комбинезон ја покажа фигурата ФОТО

saso user