Број на текстови објавени денес: 73
Досие Македонија Топ вести

ДЕНЕСОВСКИ : Магарето или змијата се опција???!@@@

Кога се боревме против Режим ,не се боревме , истите тие режимски „копили“ да постигнат дил со поединци од владата за нивно воскреснување! Не се боревме ,за да стои нов споменик над Тријумфална Капиа , оној БРОЈЧАНИК,кој никако да заврти!?? Не се боревме криминалците да ги аминувате , да постанат бизнис партнери на новата олигархија од власта! .

Не се боревме да работите како рибари,да  го фајќате криминалецот , го бакнувате и ,повторно како залтна риба ја пуштате во криминалниот промет ?! Не бива дечки , не бива,народ е ова!
Ветувавте дека сите ќе застанат пред лицето на правдата?! Наместо пред лицето на правдата , тие застанаа пред лицето на конкавното огледало на сеопштиот криминал во Македонија!!! Каде во таа силна борба со криминалците ви забегаа Радникот , Размо ??, оние кој ги фајќате и пуштате према одредено дневна потреба?!

Како тоа Ви избега Груевски , кога на само два дена пред да Ви ја кидне , го предупредив висок челник на МВР , дека Грујо ќе ви ја здувне! Занаете што беше одговорот негов : „нема шанси , покријан е 24?7“!?? Е, сега од како видовме како е покријан ,онака убаво во „Кемпински“ во Будиумпешта, повеќе од јасно е зошто никако да заврти бројчаникот!!
До таа мера се покривме со непотизам , дури нејасно ни преставува како тоа Бети Русеска ,без положен правосуден испит ,постана Претседател на Второстепена комисија во Влада на РСМ, а попатно на истата нејзина приватна семејна листа, невработени и останаа само сиротите домашни миленичина ,се друго  си вдоми во МВР и Царина , како тоа пуста влада ќе пукнеше ако не го вдомеше , веќе вдомениот Димитрија Вервезовски!!Вакви примери ,илијадници,сега кој е виновен ?!! Магарето или змијата се опција???!@@@

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ахмети: Ќе има последици ако Иванов ги аболицира осудените за 27 април

saso user

Денеска е 8 Март 2019 година, жените сѐ уште се дискриминирани

saso user

Влае 2 доби нов парк за миленици

saso user