Број на текстови објавени денес: 64
Свет

Девојче се здобило со тешки повреди на лицето откако ја искасало куче во Србија

Девојче се здобило со тешки повреди на лицето откако ја искасало куче во Србија.

– Девојчето од интензивна е префрлено на одделение за пластична хирургија. Сега тоа е во стабилна состојба – рекол извор за српските медиуми.

Нечипуваниот лабрадор кој го каснал девојчето веднаш по настанот е сместен во прифатилиште.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Малиот Арчи го спореди со шимпанзо, па доби отказ од Би-би-си ФОТО

saso user

ЕУ разговара за таргетирани санкции против Турција

saso user

Лавров: Курилските острови се суверен дел од руската територија

saso user