Број на текстови објавени денес: 7
Македонија

Александар Николовски нема да му плати 500 евра на Вице Заев

Во Основниот суд Скопје 2, денеска беше изречена пресудата за судскиот спор помеѓу Вице Заев и Алексанар Николовски, во кој братот на премиерот го тужеше по потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, за клевета.

Меѓутоа, судот само делумно ја прифати тужбата односно одлучи дека Николовски само во дел од изјавата го наклеветил, а го одби и барањето тој да плати 500 евра оштета.

Вице Заев го тужеше Николовски за клевета и навреда бидејќи во изјава на една национална телевизија споменува „наместени тендери за братот на премиерот“, кој како што вели партискиот функционер, е главен бизнис фактор во државата.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Пред невремето, зацврстете ги пластениците и исчистете ги одводните канали

saso user

Попладне ќе се уништува неексплодирана граната во Сарај

saso user

Градежни работи на патот Смоквица – Гевгелија

saso user