Број на текстови објавени денес: 82
Македонија

Александар Николовски нема да му плати 500 евра на Вице Заев

Во Основниот суд Скопје 2, денеска беше изречена пресудата за судскиот спор помеѓу Вице Заев и Алексанар Николовски, во кој братот на премиерот го тужеше по потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, за клевета.

Меѓутоа, судот само делумно ја прифати тужбата односно одлучи дека Николовски само во дел од изјавата го наклеветил, а го одби и барањето тој да плати 500 евра оштета.

Вице Заев го тужеше Николовски за клевета и навреда бидејќи во изјава на една национална телевизија споменува „наместени тендери за братот на премиерот“, кој како што вели партискиот функционер, е главен бизнис фактор во државата.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Денеска ќе се гласа за новите министри

saso user

Градско го реши 30-годишниот проблем со водоснабдувањето

saso user

Уапсени двајца цариници кои примале поткуп на „Табановце“

saso user