Број на текстови објавени денес: 64
Спорт

Ако остане во Њукасл, Бенитез ќе добие 100 милиони фунти за трансфери

Тренерот на Њукасл, Рафаел Бенитез, ќе добие 100 милиони фунти ако остане во клубот. Договорот на 59-годишниот шпански фудбалски стручњак истекува на крајот од јуни оваа година.

Бенитез се уште не одлучил за својата иднина во клубот каде е од 2016 година.

Њукасл е рангиран на 13. место со 41 поен во Премиер лигата.

Бенитез го има освоено трофејот во Лигата на шампионите, Купот и Супер Купот на Англија, со Ливерпул , како и Лигата на Европа со Челзи.

ФОТО: EPA / WILL OLIVER

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

УЕФА ја поддржа одлуката на Дамир Скомина за пеналот на дуелот ПСЖ – Манчестер Јунајтед

saso user

Ајакс против ПАОК во Лигата на шампионите, познати сите двојки за третиот круг

saso user

Кошаркарите во шестиот шешир за квалификациите за ЕП 2021

saso user