Македонија

Сообраќајка на патот Охрид – Свети Наум

На осумнаесетти април оваа година во 11 часот и 50 минути, на регионалниот пат Охрид-св.Наум, во близина на населба Рача, случена е сообраќајна незгода помешу патнички автомобил марка „Голф“ со охридски регистарски ознаки  управувано од Р.М.(27) од Демир Хисар и и велосипед управуван од А.Т.(77) од Рача. Тој, со возило на Итна медицинска  помош е пренесен и задржан на лекување во Општата болница во Охрид. На местото на настанот, по овластување на Јавен обвинител, увид извршија полициски екипи.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Опозицијата предлага да се избере професор за прв човек на новото Обвинителство

saso user

Двајца на мопед тешко повредени во сообраќајка во Скопје

saso user

Нов апарат за операции на екстремитетите

saso user