Број на текстови објавени денес: 120
Урбани вести

ВЕЛИГДЕНСКИ БАЗАР НА ПЛОШТАДОТ „ЧИНАР“

По повод големиот христијански празник  Воскресение Господово – Велигден, ЈП „Градски пазар“ и годинава на Велики четврток организира  Велигденски Базар .

Настанот којшто е од хуманитарен карактер ќе се одржи на плоштадот  „Чинар“ со почеток во 11 часот.

Ќе  бидат изложени традиционални јадења, рачни изработки и  сувенири. Настанот  ќе биде збогатен со уметничка програма во чии рамки ќе  настапат  децата од ЈОУГД „Јасна Ристеска“ и учениците од основните училишта во Охрид.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

СЕ УРЕДУВА ПАРКИНГ ПРОСТОР НА УЛИЦАТА „СЕРАФИМ КИТАНОСКИ“

saso user

Пендаровски: Музиката на Ванеса е гласно сведоштво дека наместо да се исклучуваат, различните култури можат да се надополнуваат

saso user

409 дивоградби во заштитениот појас на Охрид

saso user