Број на текстови објавени денес: 64
Урбани вести

Во НУ Библиотека „Григор Прличев“ изложба на дела од роднокрајни автори родени во април

Во пресрет на 23 Април – Светскиот ден на книгата и во рамките на редовните месечни активности од денеска  до среда 24 април во Прличевата одаја на библиотеката ќе биде отворена изложбата на книги РОДНОКРАЈНИ АВТОРИ – РОДЕНИ ВО АПРИЛ .

На овој пригоден начин охридската библиотека ги одбележува родендените на следните автори: Миле Волканоски , Боро Ситникоски, Куртиш Демироски, Дамјана Видическа и Мишел Јузмески.

Изложбата заинтересираните можат да ја видат секој работен ден од 9 до 18 часот

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ОХРИД ОСТВАРИ СРЕДБА СО ЗАМЕНИК АМБАСАДОРОТ НА КРАЛСТВОТО ШВЕДСКА

saso user

„Фронт 21/42“: Спасот за Охрид е да се прогласи за светско наследство во опасност

saso user

На 30ти јуни свечено отворање на јубилејното 35-то издание од Интернационалната Ликовната Колонија „Дебрца“ 2019

saso user