Број на текстови објавени денес: 111
Македонија

Ѝ избегал на српската полиција, па во Дебар Маало пробал да украде автомобил

Скопското обвинителство отвори истрага против српски државјанин за тешка кражба бидејќи на 10 месецов се обидел да украде возило на една фирма во Дебар Маало.

Осомниченото лице со штрафцигер го скршил задното десно стакло на паркирано патничко моторно возило „ренџ ровер“, сопственост на правно лице. Потоа влегол во возилото и со електронски уред за декодирање и клуч за стартување се обидел да го стави возилото во погон. Во тој момент, од блискиот угостителски објект излегол сопственикот и го затекнал осомничениот во возилото, со што го спречил во намерата противправно да го присвои автомобилот вреден 6.241.800 денари“, соопштија од обвинителстото.

Инаку, крадецот се бара со национална потерница во Србија и за да не избега и од Македонија, обвинителството побарало притвор.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Пендаровски им посака лесен пост на верниците од исламска вероисповест ВИДЕО

saso user

Османи: Иванов продолжува со деструктивната политика

saso user

Пендаровски: ЕУ треба да остане доследна на очекувањата што ги создаде кај граѓаните овори

saso user