Број на текстови објавени денес: 111
Македонија

Фудбалери на ФК Братство на гости нападнале фудбалер на ФК Волково

На фудбалскиот стадион на ФК Волково во село Волково, по завршување на фудбалскиот натпревар помеѓу ФК Волково 1964 и ФК Братство од Коњари, лицата Е.Ќ.(51), И.Ќ.(48), Ќ.Ф.(33), А.Ќ.(20) и Б.А.(30), сите од скопското село Коњари, фудбалери на ФК Братство, го нарушиле јавниот ред и мир, било пријавено вчера во СВР-Скопје.

Според пријавеното, А.Ќ. и Б.А. физички го нападнале Д.В.(26) од с.Волково, скопско, фудбалер на ФК Волково 1964, а останатите лица агресивно се однесувале кон полициските службеници. Лицата биле приведени во Полициската станица Ѓорче Петров и по документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци..

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Поповски: Оваа власт не менува преку ноќ, туку низ процедури

saso user

Мицкоски: Не е до метлата, до Заев е

saso user

По Ласкарци, МОН ги предупреди сите училишта да внимаваат кој ќе ги вози на екскурзиите

saso user