Број на текстови објавени денес: 96
Македонија Топ вести

Филипче од Чаир: Со Пендаровски да продолжиме заедно напред, за европска држава за нашите млади

– Наша одговорност е да им овозможиме подобар живот и иднина на нашите деца. Стево Пендаровски е вистинскиот кандидат за претседател на Република Северна Македонија. Пендаровски ќе биде претседател кој ќе обединува и претседател кој вистински ќе се грижи за граѓаните и државата, порача попладнево од општина Чаир членот на Централниот одбор, Венко Филипче.
Филипче со жителите на Чаир разговараше за претстојните претседателски избори, како и за повеќе актуелни теми.
 – На 21 април заеднички да ја донесеме правилната одлука со која сите ќе се гордееме. Имаме претседателски кандидат кој во нашата мултиетничка држава ќе ги почитува различностите и ќе го унапредува концептот едно општество за сите. Имаме јасен избор, да продолжиме заедно напред! Да им овозможиме европска држава на нашите млади, за младите да останат тука, истакна Филипче.
Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Продолжува потрагата по урнатата „цесна“ на Солунска Глава

saso user

Милошевски: Развојот на туризмот во Охрид е нашиот врвен приоритет

saso user

Пресудата на грчкиот Врховен суд за азилантот Грујевски ја одложи „Тврина 2“

saso user