Број на текстови објавени денес: 111
Македонија Топ вести

Разбојници пукале и тепале при грабеж на банка во Чаир

Вооружени лица утрово извршило разбојништво во  „НЛБ банка“ на ул.„Ферид Бајрам“ во скопско Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари.

Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат дека при разбојништвото имало пукање од огнено оружје, но нема повредени.

Од страна на разбојниците физички е повреден Е.Е. 26 години вработен како обезбедување во банката.

Полициски службеници веднаш по пријавувањето на разбојништвото стигнале на местото на настанот и во тек е истрага за расчистување на случајот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Денеска пообилни врнежи од дожд

saso user

МВР го рачистува инцидентот во угостителскиот локал во Прилеп каде беше вербално нападнато семејството Алиоски

saso user

Заев-Галовеј: Членството во НАТО голема победа што отвора и економски придобивки

ohrid_user