Број на текстови објавени денес: 0
Бизнис Топ вести

Нов ценовен шок горивата и бензините поскапуваат од 2,5 до три денари, дизелот 1,5 денар

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

За три денари од ноќеска на полноќ ќе биде цената на „еуросупер 95“ и ќе се продава по 71,5 денари за литар, додека за 2,5 денари се зголемува цената на „еуросупер 98“ и ќе се продава по 73 денари за литар.

Малопродажните цени на „еуродизелот“ се зголемува за 1,5 денари и ќе изнесува 62,5 денари, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство ќе изнесува 51 денар.

Се зголемува малопродажната цена и на мазутот и ќе изнесува 34,45 денари за килограм.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Се чека бенефиција од медицинскиот канабис

saso user

Учениците оваа сабота ќе учат – неработниот 7 мај ќе се одработи на 8 јуни

saso user

Мицкоски: Не зборувам напамет за нарачани убиства од Заев

saso user