Број на текстови објавени денес: 111
Македонија Топ вести

Млад пар ја донира својата матурска облека за матуранти од социјално загрозени семејства

Двајца млади донираат облека за матурска вечер на матуранти од социјално загрозени семејства. Се работи за 21 годишниот Димитар Аврамов од Неготино и една година помладата Михаела Димитријевска од Крива Паланка кои студираат во соседна Бугарија, програмирање и забен техничар.

– Се што сакаме, е да донесеме среќа за двајца матуранти, момче и девојче. Да се чувствуваат убаво на својата матурска вечер, со радост да ја прослават и по тоа да ја паметат – рече Аврамов.

Истовремено, сопственичка на козметичко студио од Неготино, донира шминкање и средување на нокти за две матурантки, кои самите не можат да си го дозволат тоа. Аврамов вели дека интересот за донирање пред матурските вечери се зголемува и многумина други се заинтересирале за иницијативата на овој млад пар, па биле најавени и други донации од хумани луѓе.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Основците Македонци ќе учат за албанската музика, а Албанците за македонската

saso user

Расправата за интерпелацијата на Спасовски никако да започне

saso user

Џафери демантира дека бојкотот на изборите ќе го стави на претседателското столче

saso user