Број на текстови објавени денес: 0
Балкан

За само 10.000 евра МИГ од Албанија

За само 10.000 евра може да си купите МИГ од Албанија.

Официјална Тирана одлучи да продаде и да отпише поголем дел од воздухопловните сили што датираат од времето на социјализмот.

На овие воздушни реликвии да им дадат нов дом изразија желба и музеи и училишта и колекционери.

На голата падина во северниот дел на Албанија се наоѓа база, која е вкопана во срцето на планината. Зад масивните челични врати е скриен дел од пензионираната флота.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Денес ќе им биде изречена пресуда на обвинетите за тероризам во Црна Гора

saso user

Приведен маж кој се обиде да стигне до грчкиот претседател

saso user

Вулин: Ако Пендаровски молчи за „голема Албанија“, нека молчи и за Србија

saso user