Број на текстови објавени денес: 96
Спорт

Баерн сака да го донесе Заниоло од Рома

Николо Занило може да ја напушти Рома и да се пресели во Баерн во летниот трансфер прозорец, објави „Билд“.

За 19-годишниот Заниоло, Рома е подготвена да преговара и веќе ја одреди цената на 50 милиони евра.

Договорот на Заниоло со „волчицата“ има важност до 30 јуни 2023 година.

Во тековната сезона талентираниот италијански фудбалер за Рома настапи на 32 натпревара за Рома, постигна шест гола и оствари две асистенции.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Мурињо ги посочи своите фаворити во Лигата на шампионите

saso user

Фудбалерите на Милан испратени со свирежи од навивачите

saso user

Атлетико излегува против Барселона со целата офанзивна моќ

saso user