Број на текстови објавени денес: 0
Спорт

Антиќ ќе се кандидира за претседател на МКФ ВИДЕО

Поранешниот кошаркарски репрезентативец на Македонија, Перо Антиќ, потврди дека ќе се кандидира за претседател на Македонската кошаркарска федерација (МКФ).

Антиќ во емисијата „Улица Македонија“ за првпат потврди дека ќе се кандидира за позицијата, која во моментов ја зазема Петар Наумовски. Неговиот мандат истекува следниот месец.

„Сега првпат кажувам јавно дека ќе се пријавам да бидам претседател на МКФ“, изјави Перо.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Шкендија и теоретски ја обезбеди шампионската титула

saso user

Меси по шести пат најдобар стрелец

saso user

На „Олд трафорд“ се инсталира 5G мрежа

saso user