Број на текстови објавени денес: 111
Спорт

Јубилејна десетта куп-титула за кошаркарите на Работнички

Најтрофејниот македонски кошаркарски клуб Работнички по десетти пат го освои трофејот во Купот на Македонија. Клубот од „Градски парк“ вечерва во финалето на завршниот турнир во Гевгелија ја победи Блокотехна со 85:71.

Најдобар играч на натпреварот беше Чавдар Костов кој се закити со признанието МВП. Бугарскиот интернационалец до триумфот ги предводеше „црвено-белите“ со 25 поени.

Македонската кошаркарска федерација им додели и благодарници на кошаркарските клубови Кожув и Блокотехна како и на Општината Гевгелија за особен придонес во организација на завршниот турнир од Купот.

Во женското финале Вардар го победи Бадел со 50:40

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Тухел: Топката не одеше кон голот, немаше причина да се суди пенал

saso user

Лејкерси со импресивен пресврт до победа против Хјустон (видео)

saso user

Икарди најавен во стартниот состав за дуелот со Џенова

saso user