Број на текстови објавени денес: 111
Урбани вести

УЧЕНИЦИ ОД ОУ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО ПОСЕТА НА ЈАВНИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА

Ученици од четврто одделение од ОУ „Св. Климент Охридски“, денес, беа во посета на јавните претпријатија „Охридски комуналец„ и „Проаква“. Во рамки на посетата дечињата се запознаа со работата и надлежностите на претпријатијата, како и во активностите за уредување на градот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

БРИТАНСКИ ИСКУСТВА ВО СПРАВУВАЊЕТО СО БЕЗДОМНИТЕ КУЧИЊА

saso user

СТАРТУВА ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ ОД УЧИЛИШНИТЕ СПОРТСКИ ЛИГИ

saso user

ПРОГРАМА ЗА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА ДВОЈНИОТ ЈУБИЛЕЈ – 185 ГОДИНИ ОД РАЃАЊЕТО И 110 ГОДИНИ ОД СМРТТА НА КУЗМАН ШАПКАРЕВ

saso user