Број на текстови објавени денес: 48
Македонија Топ вести

СДСМ – Мицкоски, промените веќе се случија додека ти стоеше зад Груевски и мислеше на хидроцентралите

Промените веќе се случија, режимот на Никола Груевски, граѓаните го поразија со пенкало.

 

Додека Христијан Хидро Мицкоски стоеше зад Груевски и тераше бизниси со хидроцентрали, добиени од неговиот ментор, граѓаните веќе ја испеаја „Wind of changes“ и донесоа промени.

 

За сето време Мицкоски молчеше и го бранеше Никола Груевски. Исто e и денеска.

 

Од заробена, сиромашна и изолирана држава, Република Северна Македонија денес е слободна, демократска земја која оди кон интеграција во ЕУ и НАТО, рамноправен партнер на демократскиот свет.

 

Позитивните промени продолжуваат со победа на Стево Пендаровски и носат развој, напредок и интеграција.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Кирацовски за А1он: Не знам кој е Кики, а Коки е веројатно Боки

saso user

Костадинов: Мицкоски не се криј туку кажи дали се виде со авторот од „Ла Верита“ во Будимпешта

saso user

Димитров-Мелешкану: Романија посветена нa отпочнување на преговорите со ЕУ за време на нивното претседавање

saso user