Мода

Жените се шминкаат во рок од 2 ипол часа по породувањето

Кејт Мидлтон неколку часа по раѓањето на своите деца се појави на скалите пред болницата со широка насмевка на лицето, внимателно облечена, нашминкана и со фризура, заради што многумина ја критикуваа затоа што сметаат дека на тој начин промовира нереални стандарди на убавина. Меѓутоа, таа не е единствената која го прави тоа. Според едно истражување, просечна жена се шминка во рок од два ипол часа после породувањето

Исто така, како што наведува Cosmetify, 64 отсто од жените на возраст од 8 до 31 година ќе се средат за одење во болница. 65 отсто од нив ќе ги отстранат влакната, 57 отсто ќе направат маникир, 43 отсто педикир, 37 отсто ќе нанесат спреј за самопотемнување, 32 отсто ќе се исфенираат, ќе се ишишаат или ќе направат фризура.

Прочитајте повеќе на порталот „Мајка и дете“.

Фото: Инстаграм

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Почина модниот креатор Карл Лагерфелд на 86 години

saso user

Модниот свет во солзи поради смртта на Лагерфелд: Од Шанел објавија кој ќе го наследи

saso user

Шортс наместо женска чанта новиот Твитер хит

saso user