Број на текстови објавени денес: 98
Македонија

Утре комеморација за поранешната градоначалничка во општина Кисела Вода

Комеморацијата по повод смртта на прерано починатата поранешна градоначалничка на Општина Кисела Вода, Билјана Беличанец ќе се одржи утре, со почеток во 15 часот.

Комеморацијата ќе се одржи во новоизградениот Дом на културата КВК во Општина Кисела Вода.

Беличанец беше градоначалничка на Кисела Вода од 2013 до 2017 година.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Заев – Анагностопулу: Испишуваме позитивна историја

saso user

Затоплувањето ќе се осети во паузите на ветрот

saso user

Топол и сончев 8 март со слаб ветер

saso user