Број на текстови објавени денес: 0
Македонија

Утре комеморација за поранешната градоначалничка во општина Кисела Вода

Комеморацијата по повод смртта на прерано починатата поранешна градоначалничка на Општина Кисела Вода, Билјана Беличанец ќе се одржи утре, со почеток во 15 часот.

Комеморацијата ќе се одржи во новоизградениот Дом на културата КВК во Општина Кисела Вода.

Беличанец беше градоначалничка на Кисела Вода од 2013 до 2017 година.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

До среда заборавете на пролетната гардероба

saso user

Мицкоски: Пендаровски претставува лик на заевизмот, кој се додека постои, оваа држава не може да оди напред

saso user

Кирацовски до Јанушев: На кристално чисти избори ќе го избереме Стево кој води напред, кон интеграција и подобра иднина за сите

saso user