Број на текстови објавени денес: 0
Македонија

Силјановска за гафовите: Никој не е совршен

Се разбира дека јас пристојно се извинив. Знаете како е кога одите во повеќе дестинации. А, признавам, и ова е шанса да си ја запознам подобро државата на лице место, коментира претседателската кандидатка Гордана Силјановска за гафовите со имињата на градовите, кои ги направи на митинзите.

– Но тоа е доказ дека и кандидатите за претседател, па и претседателите не се совршени, перфектни личности и можат да направат грешка. Ако се извините тоа е во ред. Чинам дека поважно од таквата грешка е да не згрешите во тезите, во вистинските анализи. А, ако го згрешите името на градот тогаш мислам дека тоа не е страшно – вели Силјановска.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

АВМУ предупредува дека на децата не им е место во политичките реклами

saso user

Заев: Ако нема датум ќе го казнат најпозитивниот пример во Европа

saso user

Константин Георгиески го прегази Митре Милошевски во Охрид

saso user