Мода

Наркобосот како моден бренд: Сопругата на Ел Чапо покренува модна линија

Неодамна осудениот наркобос Хоакин Ел Чапо Гузман, изминатиот викенд од затворот објави дека планира да поткрене свој моден бренд кој би требало да го носи неговото име, презиме и надимак, односно „ЈГЛ“.

Според „Њујорк Тајмс“, Ел Чапо инспирацијата за создавање на нов бизнис ја пронашол во своите ќерки, седумгодишните близначки, а бизнисот ќе го води неговата сопруга.

– Овој проект е идеја која Хоакин и јас ја развиваме подолго време. Пред да отиде во САД, многу разговаравме на таа тема. Целта ми е да го покажам мојот и стилот на облекување на мојот сопруг – изјавила Аиспуро, сопругата на Ел Чапо.

Инаку, Ел Чапо, пред минатомесечната пресуда и казната на доживотен затвор, потпиша документ со кој му се одобрува комуникација со надворешниот свет. Неговата пресуда ќе биде изречена на 25 јуни.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Бразилката Валентина е првата трансродова манекенка во „Викторијас сикрет“ ФОТО

saso user

Обединета Европа на 19. Моден викенд Скопје ФОТО

saso user

Манекенка од 127 килограми се прошета по модната писта, држејќи се за градите ВИДЕО

saso user