Број на текстови објавени денес: 101
Мода

Линија на облека од остатоци од текстил претворени во модерни дизајни (ВИДЕО)

Даниел Силверстеин во 2015 година започнал со трансформирање на остатоци од текстил во модерни дизајни.

– Бев под стрес дизајнирајќи постојано и си реков, ова не помага никому. Одлучив да го затворам моето студио во градот. Имав остатоци од текстил што сум ги чувал со години, па си реков да си направам маица за себе. Откако ја објавив на Инстаграм, луѓето почнаа ми пишуваат коментари од типот на „Почна да правиш облека и за мажи?“, „Тоа изгледа кул, колку пари е?“, тогаш помислив ова е тоа. И започнав со работа – вели Силверстеин.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Модниот свет во солзи поради смртта на Лагерфелд: Од Шанел објавија кој ќе го наследи

saso user

Кои грешки ги правите при лакирање на ноктите?

saso user

Ексклузивни фотографии од „Форбс Под 30“ наградите во Лондон

saso user