Број на текстови објавени денес: 64
Спорт

Розберг: Верстапен е нарцис, но тоа може да му помогне во кариерата

„Макс Верстапен е екстремен нарцис“, вели светскиот шампион во Формула 1 од 2016 година – Нико Розберг. Сепак, поранешниот возач на Мерцедес не мисли дека егоизмот е проблем за пилот на Ред Бул.

– Ако го земеме Макс како пример, тој е чист нарцис, како што го читаме во речник, изјави Розберг за еден подкаст.

Германскиот пилот вели дека Холанѓанецот честопати греши, но тој останува верен на своето убедување и не ја менува својата работа.

– Да се ​​биде таков тип на човек, кога имаш талент, може да биде моќна сила, а можеби дури и да биде најдобрата алатка во твојата кариера, изјави Нико Розберг.

Шефот на Мерцедес, Тото Волф, исто така верува дека Верстапен е „премногу сигурен“ во себе си, но верува дека ова ќе се промени со возраста, бидејќи сега има само 21 година.

– Мислам дека тој ќе собере искуство во текот на годините, а годините ќе му донесат контрола, вели шефот на „сребрените стрели“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Роналдо: Многу сум среќен што ѝ помогнав на Португалија да стигне до финалето

saso user

Клинсман доби повеќе од 3,3 милиони долари од Фудбалската федерација на САД

saso user

Познати сите двојки од третото квалификациско коло за ЛШ

saso user