Број на текстови објавени денес: 1
Бизнис Топ вести

Најмладиот милионер во Македонија има 15 години

Петнаесетгодишник е најмладиот милионер во земјава за 2017 година. Тој остварил доход од над 16.339 евра, а исто толку остварил и најстариот милионер кој има 98 години, во категорија заработка до милион денари.

Најмладиот милионер приходот го остварил од интернет услуги.

Дваесетгодишник, пак, е најмлад милионер кој остварил приход од над 162.600 евра колку што остварил приход и најстариот во категоријата заработка до 10 милиони денари, кој има 86 години.

Ова го соопшти денеска директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, на прес конференција на која ги презентира податоците за остварени највисоки приходи во 2017 година.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ПРАВОСЛАВЕН КАЛЕНДАР : Денес е Свети Јован Владимир

saso user

„Страбаг“ ја тестираше пругата Битола-Кременица

saso user

Собранието го усвои законот за Изборниот законик вратен од Иванов

saso user