Број на текстови објавени денес: 121
Свет

Авион со 256 патници принудно слета во Нова Каледонија

Авион  со 256 патници принудно слета на француската тихоокеанска територија Нова Каледонија.

Авионот, од типот Боинг 787-900, летал од Мелбурн до Лос Анџелес, а безбедно слетал на аеродромот Ла Тонтута, главниот град на Нова Каледонија.

Никој од патниците и екипажот не е повреден.

Принудното слетување на авионот е откако е забележан чад од пилотската кабина. Се претпоставува дека е од запалена цигара.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Најмалку седум жртви во бомбашки напад во Кабул

saso user

Британка се соочува со затвор во Дубаи зашто сопругата на поранешниот сопруг ја нарекла кобила

saso user

Член на грчката влада помена вето во ЕУ, новиот шеф на дипломатијата не коментираше

saso user