Македонија Топ вести

Еве каков ќе биде редоследот на гласачкото ливче за иден претседател

Државната изборна комисија (ДИК) денеска на јавна седница со ждрепка го утврди редоследот на единствената листа на кандидат за избор на претседател на државата.

Според тоа, редоследот на гласачкото ливче со тројцата претседателски кандидати ќе изгоеда вака: 1. Блерим Река, 2. Гордана Силјановска Давкова и 3. Стево Пендаровски.

Тројцата кандидати потпишаа кодекс за однесување на претседателските избори.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Поради градежните зафати изменета трасата на 9-ка

saso user

Министерот за локална самоуправа Милевски и градоначалниците од Источниот плански регион го потпишаа договорот за финансирање на Центарот за развој на планскиот регион

saso user

Антикорупциска обелодени: Во анкетните листови на обвинителите на СЈО празна е графата „други приливи“

saso user