Број на текстови објавени денес: 0
Досие Македонија Топ вести

(ФОТО-ВИДЕО) СОС БАЛКАНМЕДИА со нова донаторска акција во Општините Охрид и Дебарца

Денес ,Здружение за еднаква застапеност на лица со посебни  Потреби во  медиумите СОС БАЛКАНМЕДИА  во рамките на своите активности ,ја продолжи акцијата „ Донираме за лицата со посебни потреби“, донација која беше обезбедена од страна на СОС БАЛКАНМЕДИА.Денес ,посетивме повеќе граѓани на Општина Охрид и Општина Дебарца, на кој дониравме пакет со прехрамбени производи ,како и по една вреќе Брашно. Акцијата се одвива пред престојните Веливгденски празници,како барем за момент им го олесниме големиот христијански празник Воскресение христово.

Воедно од страна на СОС БАЛКАНМЕДИА, за потребите на лица со посебни потреби во Општина Дебарца , на градоначалникот на општина Дебарца Зоран Ногачески му предадовме 5 комплети на пакети и брашно , наменети за 5 фамилии од Општина Дебарца ,кој имаат лица со хендикеп.

Продолжуваме понатаму ,со почит СОС БАЛКАНМЕДИА

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Од вторник ќе се зголеми снежната покривка на планините, а ќе се формира нова и на пониските места

ohrid_user

Седум години Критична маса во Скопје

saso user

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СТРУГА РАМИЗ МЕРКО ЌЕ СЕ ВОЗИ СО НОВО АУДИ А6 ОД 67.000 ЕВРА

saso user