Број на текстови објавени денес: 111
Досие Македонија Топ вести

ЛИДИЈА ПЕТКОСКА ,со кој образ бре ти и такви како тебе ќе говорите за посетата на Филипче на болницата во Охрид?!

Лидија Петкоска,дали имате Вие ,а и ти образ да говориш,уште помалку да го прашуваш министерот Венко Филипче,з и околу неговата посета на ЈЗУ Општа Болница – Охрид?!

Лидија Петкоска , ја бараш вистината ?! Не ја знаеш ?!

Но , незнаењето не те ослободува од твојта и Ваша партиска одговорност,но за да те просветлам тебе и таквите како тебе , таму во оној хипотекарен „участок“ , е ти објаснам зошто Венко Филипче беше во Посета на Охрид.

И,ако тешко ми оди да го напишам зборот „почитувана“, во овој момент кога ќе слушнам дека за болницата говорат некој од ВМРО ДПМНЕ , добивам наплив на Диаера,нагон на повраќање, но ајде редоследно да одговорам на твојата и Вашата партиска глупост,имам причина зошто:

1.Министерот Венко Филипче беше во посета на ЈЗУ Општа Болница ,за да прими Донација вредна 50.000 евра, се работи за Амбулантно возило за брз превоз на пациенти од СОС БАЛКАН МЕДИА и РУСКИ ТРАНС-Охрид. Возилото е по сите Европски и светски стандарди и е неопходно за превоз на пациенти.Наместо да се сокриете и да јавно ја поздравите ваквата донација ,вам Ви летаат зборови од уста , наместо да Ви лета памет??!!

2.На истата посета на министерот Венко Филипче ,знаеш ли ти Лидија Петкоска , дека министерот Филипче прегледуваше пациенти?? Или , Вашиот кандидат Милошевски заборавил тоа да Ви го пренесе??? Или, можеби сопругата на Вашиот кандидат за градоначалник , заборавила да Ви пренесе дека СОС БЛАКАН МЕДИА , во рамките на својата програма на работа , носи ДОнација Лифт за одделот Интерно и Педијатрија?

3.Лидија Петкоска , доколку на поранешните ваши министри кој сееа смрт по болниците ,но и толку многу им лепеа рачината и не ја оставеја ЈЗУ Општа Болница Охрид во долг од над 8.000.000 Евра , а ги оставија и охриѓани цели 5 години без болница, тогаш не ќе имавте потреби за донација во ЈЗУ Општа Болница Охрид , но ниту во една друга болница ќе се појавеше потреба за донации.

4.Лидија Петкоска ,за кој Инсулински кризи говориш??Дали знаеш воопшто за која материја зборуваш?? Јас сум дијабетичар, ништо страшно , ги има многу , болест на 20 и 21 Век,инсулинска терапија има на претек.Но зошто не се прашаш за инсулинските кризи кој ги спроведуваа Тодоров,заедно со вашиот Трамп-василевски и Вашиот „Христо Узунов “ Љубен Арнаудов ?Оние ваши „уставо бранители“ сега предавници??!

Лидија Петкоска , ниту тебе , ниту на тие околу тебе ,нема да Ви ја пречутам вистината .

Засрамете се , какви сте ,за никаде не сте.Здравство не е Агенција за (аван)Туризам!

Со непочит

Сашо Денесовски -Лично

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Врховен го зеде „Тенк“ во свои раце, Јанкулоска летово може да не оди во затвор

saso user

Дерковски го чека тој со пиштолот во ДИК ВИДЕО

saso user

Заев: Им пруживме рака на соседите, ајде да се помириме и дома! ВИДЕО

saso user