Македонија Топ вести

Пресудите за сите осудени во крвавиот четврток

Судијката Добрила Кацарска ги изрече пресудите за обвинетите за „Терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста“:

Митко Чавков доби 18 години затвор, Душко Лазаров 15 години затвор, Горан Ѓошевски-Леви 15 години, Митко Пешов 18 години затвор, Оливер Поповски 13 години, Мунир Пепиќ 15 години, Абдуљфета Алими 7 години, Оливер Радулов 10 години, Јане Ченто 15 години, Игор Југ 12 години, Александар Василевски-Нинџа 8 години, Никола Митревски-Кољо 15 години, Младен Додевски 12 години, Горанче Ангеловски 12 години, Влатко Трајковски 15 години и Вилијам Михајловски 14 години. Ова се казните што ги изрече.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Силен земјотес ги вознемири жителите на Охрид и Битола

saso user

Притвореничка од Затворот Скопје ќе сведочи за убиството на Пино Секондо

saso user

ОБНОВЕНО Болничарите и возачите од февруари со 5 отсто повисоки плати, администрацијата без зголемување

saso user