Број на текстови објавени денес: 0
Бизнис Топ вести

Поскапеа цигарите

Цигарите Вест, Родео и Бос поскапеа за околу 5 денари. Дали се очекува поскапување и на другите брендови зависи од политиката на произведувачите на цигари.

Согласно планот за зголемување на акцизите, од јуни се очекува ново зголемување на цената.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Германскиот советник Дефа ќе го советува Анѓушев како земјава да стигне до европските пари

saso user

Домаќинот Пендаровски го испрати Иванов од „Водно“ ГАЛЕРИЈА

saso user

Силјановска: Ако има бојкот на изборите, Џафери ќе биде претседател

saso user