Број на текстови објавени денес: 127
Здравје

Најбрзата диета го „запали“ интернет! Можете да ослабнете дури 15 килограми!

Долго се трага по инстант решенија за губење на килограмите и отстранување на масните наслаги, па конечно, пронајдено е најбрзото решение.

Имено, се работи за напивка која, првенствено е здрава, а потоа многу поволно влијае на слабеењето.

Рецептот е многу едноставен, а основната состојка е чиа семето.

Потребно е чиа семето да го потопите во вода да отстои извесно време, потоа заедно со чаша сок од лимон и мед да го изблендирате.

Пијте ја оваа напивка секое утро и за брзо ќе го забележите ефектот.

Напомена: Пред секое почнување со диета, неопходно е да се консултирате со лекар.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Што сѐ лекува сокот од моркови?

saso user

Што е поопасно за здравјето – сол или шеќер?

saso user

Дали сировата исхрана е здрава како што се зборува?

ohrid_user